KGHM. Jak się zaczęło i jak wyglądają perspektywy na przyszłość

Artykuł
Krystian Kaźmierczyak rozmawiał także o metodach rekrutacji stosowanych w KGHM z Arletą Chorąży.
media.kghm.com

KGHM to jeden z największych producentów miedzi na świecie. Kopalnie należące do firmy mieszczą się na trzech kontynentach, jednak słynne podziemne miasto zlokalizowane jest w Polsce, na Dolnym Śląsku. Na tym obszarze pracuje ponad 18 tys. ludzi.

Biznes Polska odc. 221 - Gamifikacja rekrutacji KGHM

Krystian Kaźmierczyak rozmawiał o metodach rekrutacji stosowanych w KGHM z Arletą Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników w KGHM Polska Miedź.

- Poziom rekrutacji jest związany od potrzeb w ciągu produkcyjnym. Okazuje się, że podczas rewolucji 4.0 potrzebne są trochę inne profile kandydatów. To z jednej strony osoby o wykształceniu technicznym, ale z drugiej strony to kwestia innych kompetencji. Postanowiliśmy już teraz przygotowywać kadry, które będą gotowe i będą mogły podjąć wyzwania. Rozpoczęliśmy współprace ze szkołami. Celem jest zbudowanie kompetencji, które będą kluczowe dla naszej firmy i które zapewnią odpowiedni poziom wiedzy technicznej. Pod swoją opieką mamy niemal 2 tys. uczniów i bardzo się cieszymy, że nawiązują z nami współpracę – powiedziała Arleta Chorąży.

Link do materiału wideo https://www.youtube.com/watch?v=oyGgmcuLnrQ

Biznes Polska odc. 226 - Metale - transformacja energetyczna - przyszłość KGHM

- Rozwój technologiczny pozwala sięgać po coraz to nowe złoża, których wydobycie jest coraz bezpieczniejsze dla środowiska. Nie można wykluczać jakiejś gałęzi gospodarki, ze względu na postulaty np. środowiskowe czy ideologiczne. Okazuje się, że nie da się transformować energetyki bez podstawowych budulców, wśród których jest miedź – stwierdził Wojciech Jakubik.

- Z punktu widzenia biznesowego, należy zwrócić uwagę na dwa istotne trendy. Jeśli patrzymy na kwestię trendu długoterminowego, to realne ceny surowców spadają. Natomiast, jeśli patrzymy na trendy średnioterminowe, to widzimy, że są to kwestie cykliczne. Często polska miedź i cena jest kształtowana w relacji do złota – oznajmił dr Cezary Mech.

Link do materiału wideo https://www.youtube.com/watch?v=qXQRvAHdcr0

Biznes Polska odc. 228 - 60-lecie KGHM

- KGHM jest jak wielkie podziemne miasto, które żyje swoim charakterystycznym życiem. Ma swoje tempo, rytm pracy i odpoczynku. Za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą część zadań odpowiadają ci, którzy każdego dnia zjeżdżają pod ziemię - powiedział Piotr Chęciński, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM.

- To jest 60 lat ciężkiej pracy wielu tysięcy ludzi każdego roku. Można powiedzieć, że jest to wielkie doświadczenie pokoleniowe. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie odkrycie złóż miedzi przez Jana Wyrzykowskiego w 1957 roku. Praca pokoleń przed nami , daje efekty w pokoleniach następnych. Wyrzykowski zrobił pierwszy krok, ale ktoś musiał dalej iść za „ciosem” - powiedział Marcin Chludziński prezes zarządu KGHM Polska Miedź.

Link do materiału wideo https://www.youtube.com/watch?v=qFBdOyjBACk

Wszystkie odcinki dostępne są na naszym kanale Youtube. Zapraszamy do oglądania.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy