Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

Artykuł
Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r.
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Na początku roku wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie – taką informację przekazał podczas dzisiejszego posiedzenia klubu parlamentarnego – wynika z informacji PAP.

Dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. W klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości wziął udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński. Jak wynika z informacji PAP, poinformował on parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Dodał, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

– Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Inny przekazał, że Kaczyński wzywał polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

– Podkreślał, że w 2015 r. PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić – mówił jeden z parlamentarzystów.

Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Źródło: PAP/Polsat

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy