Konwencja PiS w Przysusze. Kaczyński: Sam diabeł nas nie powstrzyma w działaniach na rzecz polskiej wsi

Artykuł
Jarosław Kaczyński
TV Republika

- Za kilka lat tej wsi nie poznamy, w tym dobrym tego słowa znaczeniu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji PiS „Polski Ład dla polskiej wsi” w Przysusze. Kaczyński przedstawił propozycje, które w Polskim Ładzie przeznaczone są dla rolników oraz mieszkańców wsi i małych miasteczek.

Jednym z takich elementów ma być rolniczy handel detaliczny, który ma zmniejszyć wpływ pośredników na ceny towarów rolnych. Jak podkreślił prezes PiS, ten projekt „ma doprowadzić do tego, że rolnik będzie mógł sprzedać swoje produkty bezpośrednio” na terenie całego kraju, a nie jak dotychczas jedynie w najbliższej okolicy.

Kaczyński zapowiedział również utworzenie specjalnego funduszu, przeznaczonego na ubezpieczenia dla rolników, którego budżet wyniesie 3 mld zł. „Jest to problem bezpieczeństwa ekonomicznego rolników. Do tej pory były to doraźne akcje państwa. Teraz będzie inaczej, powstanie rezerwa finansowa” - zaznaczył prezes PiS.

- Będzie można dostać pieniądze na cyfryzację i edukację w tej sferze, krotko mówiąc na to wszystko, co będzie czyniło wsie i nasze małe miasta nowoczesnymi w tym dobrym słowa tego znaczeniu - zapowiedział Kaczyński.

Prezes PiS zauważył, że częstokroć to, co przedstawia się jako nowoczesność jest przeideologizowaną dewiacją tego, co jest naturalnym biegiem rzeczy. Taka nowoczesność jest nam niepotrzebna. „Potrzebujmy nowoczesności w dobrym tego słowa znaczeniu i chcemy, żeby w ciągu lat - nie dziesięcioleci, tylko lat - polska wieś uzyskała tutaj bardzo dużo” - podkreślił Kaczyński i dodał, że „unowocześnienie to oczywiście cyfryzacja, to internetowe okienko w urzędzie gminnym”.

Kaczyński podkreślił, że zmiany te w szczególny sposób będą dotyczy terenów popegeerowskich, które zostały najbardziej dotknięte przez liberalną transformację okresu Balcerowicza. „Już jest specjalny fundusz, ale zostanie on powiększony. Ci ludzie dostaną wsparcie” - podkreślił wicepremier.

- Chcemy, by nasze hasło „jedna Polska, jeden naród, jedne szanse, jedna godność” zostało zrealizowane. To jest nasze posłannictwo, to jest nasze zadanie. Żaden przeciwnik, nawet sam diabeł nas nie powstrzyma, byśmy to posłannictwo zrealizowali - powiedział Kaczyński.

Źródło: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy