Jak wyglądałby Jezus na zdjęciu? Nowoczesna technologia daje odpowiedź

Artykuł
Fotografię stworzył Holender Bas Uterwijk
Fot. Instagram/acistampa

Holenderski artysta Bas Uterwijk wykorzystuje nowoczesną technologię do tworzenia fotograficznych portretów postaci historycznych. Jedną z tych postaci jest Jezus Chrystus.

Bas Uterwijk stworzył ponad 50 obrazów, wykorzystując oprogramowanie do „głębokiego uczenia się” Artbreeder, które tworzy realistyczne obrazy od podstaw lub na podstawie kompozycji różnych portretów. W tym wypadku wykorzystano przedstawienia na obrazach lub w rzeźbie.

– Pracuję nad wieloma obrazami w tym samym czasie, czasami zostawiając je na kilka tygodni, by zająć się nimi później, gdy mam nową inspirację lub natknę się na dodatkowy materiał źródłowy – powiedział Uterwijk. – Staram się prowadzić oprogramowanie w kierunku wiarygodnego wyniku. Myślę o mojej pracy bardziej jako o artystycznych interpretacjach niż o naukowo lub historycznie dokładnych obrazach – wyjaśnił artysta.

Celem projektu jest osiągnięcie niemal idealnego fotorealizmu przy jednoczesnym zachowaniu wierności wizerunkowi osoby, a także nadanie im ciekawej ekspresji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ACI Stampa (@acistampa)

Źródło: gosc.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy