Odsłonięto pomnik Bohdana Smolenia. Artystę uhonorowano w Poznaniu

U zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki odsłonięto pomnik Bohdana Smolenia, legendy polskiego kabaretu.
Pomnik odsłonięto w niezwykły sposób – podpalono owijający go materiał. Z okazji uroczystości wystąpił m.in. Krzysztof Daukszewicz, Grupa MoCarta, Kabaret Czesuaf i Klub Szyderców BIS. Kibice Lecha Poznań odpalili race.
Pomnikowy Smoleń został wykonany z brązu, siedzi na krześle przy kawiarnianym stoliku.
Projekt został wybrany w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Zostań Gwiazdą Kabaretu” i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.
W Poznaniu odsłonięto pomnik Bohdana Smolenia https://t.co/J8OZBCU5X1 pic.twitter.com/LHYw38ceOR
— Dzieje.pl (@dziejepl) June 12, 2021
Twórczość satyryczna Bohdana Smolenia jak również informacje na jego temat takie jak artykuły, recenzje, omówienia twórczości podlegały cenzurze komunistycznej.
Bohdan Smoleń zmarł w grudniu 2016 r. po ciężkiej chorobie. Był członkiem kabaretu Tey i założycielem Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia” zajmującej się hipoterapią.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie
Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
Morawiecki apeluje do rządu Tuska: czas na deregulację polskiego prawa i zamówień MON na rzecz polskiego sektora dronowego
Najnowsze

Morawiecki apeluje do rządu Tuska: czas na deregulację polskiego prawa i zamówień MON na rzecz polskiego sektora dronowego

Błaszczak krytykuje wpis Sikorskiego: trzeba wykorzystać sytuację do tego, żeby zbudować Fort Trump

Wojciechowska van Heukelom: niedouczony młodzieniec Jaskulski powinien zostać ukarany!
