Indie: turyści zginęli pod osuwającymi się skałami. Kraj zmaga się ze skutkami monsunów

Artykuł
Most, w który uderzyły skały
Fot. Twitter/GUSSE~WALA~PYAAR

Dziewięciu turystów zginęło w północnych Indiach. Na ich samochód runęły oderwane od skalnej ściany głazy. Trzy inne osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło w niedzielę w stanie Himachal Pradesh, informuje BBC.

Na Twitterze pojawiły się materiały filmowe pokazujące duże fragmenty skał toczące się w dół stromej doliny i uderzające w przecinający ją most, który wkrótce się zawalił. Skały niszczyły zaparkowane w pobliżu samochody.

Główny minister stanu Himachal PradeshJairam Thakur, opisał ten incydent jako „rozdzierający serce”.

Część ofiar pochodziła z Delhi

Premier Indii Narendra Modi powiedział, że przesyła „serdeczne kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie”. Dodał, że wszyscy poszkodowani otrzymają wsparcie z rządowego funduszu pomocy.

Według gazety Hindustan Times część ofiar pochodziła ze stolicy kraju Delhi, odwiedzali popularną miejscowość turystyczną Chitkul.

Władze przestrzegają przed osunięciami ziemi

Lokalne władze i policja w związku z przewidywanymi silnymi opadami deszczu ostrzegają o dalszych możliwych osunięciach ziemi.

W sobotę w zachodnioindyjskim stanie Maharasztra zginęło co najmniej 136 osób po tym, jak ulewy zalały setki wiosek i zmiotły z powierzchni ziemi domy. W części Indii od kilu dni zdarzają się lawiny błotne i powodzie wywołane ulewnymi deszczami. Kraj doświadcza skutków pory monsunowej, która trwa od czerwca do września każdego roku.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy