Igrzyska Europejskie 2023. Sasin: Rząd będzie wspierał organizatorów

Artykuł
Sasin wskazał, że jest to wyzwanie organizacyjne
Fot. pixabay/anncapictures

Jacek Sasin powiedział, że organizacja Igrzysk Europejskich 2023 jest dla nie tylko wyrazem zaufania do naszego kraju, ale również wyzwaniem organizacyjnym.

Wicepremier przyznał, że Igrzyska Europejskie są młodą imprezą sportową. Jacek Sasin przypomniał, że inauguracyjna edycja odbyła się w 2015 r. w Baku w Azerbejdżanie, a druga w Mińsku. Igrzyska w naszym kraju będą pierwszymi, jakie odbędą się w kraju Unii Europejskiej.

Sasin wskazał, że organizacja tej imprezy jest dla nie tylko wyrazem zaufania do naszego kraju, ale również wyzwaniem organizacyjnym.

- Polskie władze chcą wspierać organizatorów tych Igrzysk. Oprócz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, formalnymi organizatorami są dwa samorządy: województwa małopolskiego i Krakowa. Akces zgłosiło województwo śląskie [...] i czekamy na formalne potwierdzenie - powiadomił.

Wicepremier zapewnił, że rząd będzie wspierał samorządy nie tylko organizacyjnie, ale też finansowo. Wymienił inwestycje w infrastrukturę sportową oraz komunikacyjną i pobytową dla sportowców.

Jacek Sasin poinformował, że trwa ustalanie listy dyscyplin, które będą reprezentowane na Igrzyskach. Dodał też,że założenie jest takie, by zawody rozgrywano w 18 konkurencjach olimpijskich.

- Na dzisiaj mogę powiedzieć, że z 12 federacjami zostały podpisane umowy [...], kolejne 6 jest w trakcie negocjacji - zaznaczył.

Jacek Sasin powiedział, że 2 czerwca powołano zespół zadaniowy złożony z przedstawicieli administracji rządowej.

Źródło: pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy