J. Sasin: Igrzyska Europejskie odbędą się w Małopolsce, ale ich ranga będzie ogólnopolska

Artykuł
Jacek Sasin.
Twitter, Ministerstwo Aktywów Państwowych (@MAPGOVPL)

Jak wiadomo Małopolska będzie polskim gospodarzem Igrzysk Europejskich 2023. Dziś wicepremier Jacek Sasin na konferencji mówił o tym niezwykłym wydarzeniu w naszym kraju.

- To jest wydarzenie, które będzie się odbywać w Małopolsce, ale będzie to wydarzenie o randze ogólnopolskiej. Planujemy działania inwestycyjne, chociaż przede wszystkim chcemy wykorzystać infrastrukturę już istniejącą - powiedział Sasin. 

12 września 2020 roku w siedzibie Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich w Rzymie odbyło się spotkanie w związku z organizacją przez miasto Kraków i Region Małopolska Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Polsce w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczyła delegacja z Polski, na czele z Jackiem Sasinem - Wicepremierem, Ministrem Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu RP ds. organizacji Igrzysk Europejskich w Polsce.

To będą największe Igrzyska Europejskie w historii. W 2023 roku w Polsce najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą rywalizować w 24 dyscyplinach. Przypomnijmy, w dwóch poprzednich edycjach w Baku i w Mińsku sportowcy rywalizowali – kolejno w 20 i 15 dyscyplinach sportowych. 

Źródło: Twitter, gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy