Gol Zielińskiego i czyste konto Skorupskiego w Serie A

facebook.com/genoaCFCofficial

Empoli FC z dwoma Polakami w składzie wygrało z Genoą 2:0 podczas 9 kolejki włoskich rozgrywek. Piotr Zieliński wyróżniał się na boisku, zwieńczając swój występ pierwszym golem w Serie A. Łukasz Skorupski zachował czyste konto po siedmiu strzałach w światło bramki Empoli.

Piotr Zieliński już w 2 minucie zagroził bramce gości. Po zwodzie na pełnej szybkości wprowadził piłkę przed pole karne i precyzyjnie uderzył , ale bramkarz Genui wybił piłkę na rzut rożny. Była 19 minuta gry kiedy młody reprezentant Polski doszedł do kolejnej pozycji strzeleckiej, jednak jego uderzenie minimalnie minęło poprzeczkę bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy Piotr Zieliński miał bardzo duży wpływy przy golu na 1:0. Groźnie dośrodkował w pole karne, a po rykoszecie do piłki dostał się Krunić, którego strzał znalazł się w siatce. W 57 minucie Krunić idealnie wycofał piłkę na piąty metr do Maccarone. Doświadczony włoski napastnik trafił w poprzeczkę, ale piłka idealnie odbiła się wprost na głowę Zielińskiego, który dopełnił formalności.

Drużyna z Empoli po dziewiątej serii spotkań zajmuje 12 miejsce, po bezpośrednim meczu z Genoą wyprzedziło ją o jedno miejsce. W dziewiątej kolejce spotkań dojdzie do meczu na szczycie tabeli Serie A . Lider z Florencji, w którym gra Jakub Błaszczykowski podejmować będzie wicelidera AS Romę z Wojciechem Szczęsnym między słupkami.

Empoli FC 2:0 Genoa (Krunić 44’, Zieliński 57’)