Finały Konkursu Chopinowskiego. Rafał Blechacz zwrócił się do uczestników
Dziś rozpoczną się finałowe przesłuchania Konkursu Chopinowskiego. Pierwszy w Filharmonii Narodowej wystąpi reprezentant Polski Kamil Pacholec. Rafał Blechacz przekazał wiadomość do uczestników konkursu.
„Kolejny XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski już trwa w Warszawie. Wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia i przypomnę słowa, które usłyszałem od prof. K. Popowej-Zydron tuż przed moim Konkursem w 2005 r.: »Jedynym prawdziwym przegranym jest ten, kto traci miłość do muzyki«.
Wiem dokładnie, co czujecie, i mam nadzieję, że nie ma wśród was nikogo, kto mógłby stracić miłość do muzyki i do Chopina! Proszę, cieszcie się jego wspaniałymi dziełami i możliwościami tworzenia własnych indywidualnych interpretacji jego arcydzieł. Moje ciepłe myśli i wspomnienia z Konkursu są z Wami wszystkimi! Powodzenia!”.
Najnowsze
„To amatorszczyzna”. Poseł Józefaciuk po kontroli w MEN ws. prac domowych
Najnowszy SONDAŻ nie zmienia nic na podium. SZOK na końcu stawki
Wiemy, ile będzie wynosić inflacja na koniec roku. NBP podaje dane