Euro 2020. Wiemy, kto będzie sędzią wielkiego finału

Artykuł
Kuipers sędziuje w Eredivisie od 2005 roku
Fot. twitter/NaszFutbol

Już za kilka godzin odbędzie się finał Euro 2020. W rozgrywkach weźmie udział reprezentacja Anglii i Włoch. Starcie odbędzie się na stadionie. Od dłuższego już czasu spekulowało się o tym, kto będzie sędzią podczas wielkiego finału. Jak się okazuje, to Björn Kuipers został ogłoszony sędzią finałowego starcia Euro 2020.

Nazwisko arbitra, który będzie rozjemcą w tak ważnym starciu, zawsze budzi emocje. Jednak teraz już wiemy, że to Bjorn Kuipers dostał zaszczyt sędziowania podczas dzisiejszego finału Euro 2020.

Kuipers posiada ogromne turniejowe doświadczenie, wysokie noty za prowadzone spotkania oraz bardzo dobre opinie wśród zawodników i trenerów.

48-letniemu Holendrowi będą pomagać jego rodacy - Sander van Roekel i Erwin Zeinstra jako asystenci, a czwartym sędzią będzie Hiszpan, Carlos Del Cerro Grande.

Do tej pory Björn Kuipers sędziował podczas trzech meczów na Euro 2020. Było to starcie Belgii z Danią w 2. kolejce grupy B, mecz Hiszpanii ze Słowacją w 3. kolejce grupy E, a także ćwierćfinałowy pojedynek Danii z Czechami.

Kuipers sędziuje w Eredivisie od 2005 roku i dołączył do elitarnej grupy sędziów UEFA w 2009 roku.

Warto zaznaczyć, że praca podczas meczu przynosi mu do portfela aż 25 tys. euro. Natomiast dogrywka i konkurs rzutów karnych również są odpowiednio premiowane.

banner_euro_750x200_v2_00237_670

Źródło: transfery

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy