Euro 2020. Mecz Anglia – Dania 2:1

Mecz Anglia - Dania

Reprezentacja Anglii pokonała Danię 2:1 w drugim półfinale Euro 2020. Do awansu potrzebna była dogrywka. Decydujący gol padł po kontrowersyjnym rzucie karnym, wykonał go Harry Kane.

W 30 minucie Duńczycy strzelają pierwszego gola w meczu. W 42 minucie Anglicy doprowadzają do remisu.

Zwycięski gol dla Anglików padł po kontrowersyjnej jedenastce. Raheem Sterling upadł na murawę po starciu z Joakimem Meahle. Wielu podejrzewało, że więcej było w tym gry aktorskiej niż faktycznej kontuzji, bo kontakt piłkarzy był minimalny. VAR podtrzymał jednak decyzję.

Harry Kane, kapitan reprezentacji Anglii, komentował: „Niewiarygodne. Co za za mecz. Jesteśmy w finale, co za uczucie. To będzie bardzo trudny mecz przeciwko Włochom. Jak dotąd mieliśmy wspaniały turniej. Jeszcze jeden mecz u siebie. Nie możemy się doczekać.

Gareth Southgate, menedżer reprezentacji Anglii: „Jestem bardzo dumny z graczy. Fani byli niesamowici. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe.

Raheem Sterling, napastnik reprezentacji Anglii: „To był doskonały występ. Pokazaliśmy ducha. Wiedzieliśmy, że będzie to trudne”.

Kasper Hjulmand, trener Danii: „Oczywiście, to wielkie rozczarowanie, bo byliśmy tak blisko finału. To było niesamowite, co zrobili chłopcy. W tych chłopakach jest fantastyczna siła. Grają fantastycznie. Atakowaliśmy, strzelaliśmy gole i pokazaliśmy swoje prawdziwe ja".

Drużyny grały w składach:

ANGLIA: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw, Saka, Rice, Phillips, Mount, Sterling, Kane.
DANIA: SchmeichelStrygerVestergaardKjaerMaehle, Christensen, DelaneyHojbjergBraithwaiteDamsgaardDolberg.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_46

Źródło: UEFA.com