Euro 2020. Anglia po raz pierwszy czy Włochy po raz drugi?

Artykuł
Finał Euro już dziś o godz. 21
Fot. Twitter/UEFA EURO 2020

W finale Euro 2020 zagrają Włochy i Anglia, czyli drużyny, które od początku turnieju imponowały stylem gry. Kto sięgnie po trofeum?

Już dziś odbędzie się ostatnie spotkanie w Euro 2020. Starcie odbędzie się na stadionie, który synowie Albionu znają doskonale – Wembley w Londynie. – W niedzielę nie czeka nas piłkarski mecz, a wydarzenie narodowe. Miliony ludzi, którzy nie oglądają futbolu, zasiądą przed telewizorami. Drużyna Garetha Southgate'a przypomina mi naszą. Widzę w niej jedność i determinację. Jestem bardzo dumny z zespołu. Z Italią czeka nas niesamowicie trudne starcie, ale myślę, że „futbol wróci do domu” – mówił sir Geoff Hurst, który we wspomnianym finale mistrzostw świata zdobył trzy gole.

Azzurri awansowali po rzutach karnych z Hiszpanią. W wypadku Anglii w dogrywce z Danią wątpliwości budził rzut karny podyktowany po rzekomym faulu na Raheemie Sterlingu. Po dobitce „jedenastkę” na gola zamienił Harry Kane.

Najważniejszy mecz Euro 2020 odbędzie się już o godz. 21. Spotkanie poprowadzi bardzo doświadczony holenderski arbiter Björn Kuipers.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_03_670

Źródło: media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy