Euro 2020. W Polsce jest 670 Robertów Lewandowskich. Który z nich zagra jutro?

Artykuł
Na portalu jest udostępnionych ponad 21 tysięcy danych od 136 dostawców
Fot. gov

Już jutro kolejny mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej na Euro 2020. Skład biało-czerwonych znamy już od dłuższego czasu. Jednak portal dane.gov.pl postanowił sprawdzić,

- Wiadomo, że TEN Robert Lewandowski jest tylko jeden! A czy zastanawialiście się kiedyś, ilu mamy w Polsce innych Robertów Lewandowskich, Wojciechów Szczęsnych, Grzegorzów Krychowiaków i Kamilów Glików? Sprawdziliśmy to dla Was w bazie PESEL! Na warsztat wzięliśmy wyjściowy skład Polaków w meczu ze Słowakami - podał portal.

Zgodnie z informacjami okazuje się, że w Polsce żyje:
· 1630 Piotrów Zielińskich
· 670 Robertów Lewandowskich
· 138 Wojciechów Szczęsnych
· 231 Janów Bednarków
· 120 Kamilów Jóźwiaków
· 39 Mateuszów Klichów
· 6 Grzegorzów Krychowiaków
· 3 Bartoszów Bereszyńskich
· 2 Kamilów Glików
· 1 Karol Linetty

Gdyby każdy z panów posiadał co najmniej takie umiejętności, jak polska reprezentacji, to Paulo Sousa mógłby spędzić długie tygodnie przy wybieraniu ostatecznego składu.

Co więcej, Robert Lewandowski jest najpopularniejszy w wielu kategoriach. Spośród nazwisk wszystkich naszych piłkarzy, to właśnie nazwisko Lewandowski występuje w Polsce najczęściej. W naszym kraju żyje dokładnie 45 363 mężczyzn, którzy je noszą.

W kadrze mamy jednego Piotra. Jest nim Piotr Zieliński. To właśnie jego imię, spośród innych piłkarzy kadry, jest w Polsce najpopularniejsze. Nosi je aż 697 738 żyjących w naszym kraju mężczyzn.

Trenerem kadry jest Paulo Sousa. Portal dane.gov.pl postanowił sprawdzić, ilu mężczyzn o takim imieniu żyje w Polsce. Okazało się, że w naszym kraju jest 238 mężczyzn o imieniu Paulo i dziewięciu o nazwisku Sousa.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_670

Źródło: informacja prasowa

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy