Dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Znamy datę jej zniesienia
Od niedzieli zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane.
Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach.
Podczas 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej biskupi zdecydowali, że 20 czerwca dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
Ze względu na poprawę sytuacji pandemicznej w kraju złagodzone są również zasady dotyczące liczby wiernych w kościołach. Od 13 czerwca wierni mogą zająć połowę miejsc w świątyni.
Podczas #389ZPKEP biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. #Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.https://t.co/ihzT5Dl8Em pic.twitter.com/cCFIKVFv8e
— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) June 11, 2021
Najnowsze
Cienkowska pod ostrzałem. Poszło o rozporządzenie dot. opłaty reprograficznej
"UE nie przestrzega umowy handlowej". Trump zapowiada podwyższenie ceł na samochody
22 lata temu Polska wstąpiła do UE. Dziś to już jednak nie ta sama Unia