Dwa bieguny piłkarskiej Ekstraklasy na Górnym Śląsku

facebook.com/GornikZabrzeSS

W 13 kolejce Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał swoje kolejne ligowe spotkanie.Tym razem musiał uznać wyższość Podbeskidzia Bielsko Biała. Inne nastroje towarzyszą zawodnikom z Gliwic. Mimo trzeciej przegranej, tamtejszy Piast przewodzi ligowej tabeli z przewagą sześciu punktów nad Pogonią Szczecin.

W tym sezonie Górnik Zabrze wygrał tylko jeden mecz.Było to spotkanie dziewiątej kolejki ze Śląskiem Wrocław. Po zwycięstwie Lecha nad Legią oraz swojej szóstej porażce w rundzie jesiennej, Górnik stał się zieloną latarnią polskiej Ekstraklasy. Zmiana trenera Zabrzan na niewiele się zdała. Robert Warzycha po 4 spotkaniach zdobył tylko 1 punkt, a nową nadzieję miał przynieść Leszek Ojrzyński. Górnik pod wodzą nowego trenera spisuje się poniżej oczekiwań. Jedna wygrana, 5 remisów oraz 3 porażki, dają 8 punktów w 9 meczach. Porażka z trzecimi od końca ,,Góralami” 0:2 nie wróży dobrze na przyszłość. Remisy z trudnymi rywalami jak Legia czy Cracovia podtrzymują jednak tą już nie najnowszą nadzieję. W Zabrzu zaczyna panować coraz bardziej nerwowa atmosfera.

W ostatniej ligowej serii spotkań Piast na własnym stadionie uległ Koronie Kielce 0:1. W 23 minucie po bardzo złym wznowieniu gry przez bramkarza gospodarzy, piłkarze Korony przeprowadzili kontrę, którą zamienił na bramkę Bartłomiej Pawłowski. W 30 minucie najlepszą szansę na wyrównanie zniweczył Vacek. Do tej pory pewnie strzelający rzuty karne, uderzył zbyt niedokładnie aby pokonać Małkowskiego. Na szczęście dla Piasta, wicelider ze Szczecina oraz trzecia przed 13 kolejką Legia przegrały swoje mecze, dlatego drużyna z Gliwic zachowała bezpieczną przewagę. Piast Gliwice w obecnym sezonie zwyciężył w 9 spotkaniach, raz remisując oraz trzykrotnie przegrywając. Ich największą siłą jest kolektyw. Podopieczni trenera Latala są murowanym faworytem do zdobycia tytułu mistrza rundy jesiennej.

Górnik Zabrze 0:2 Podbeskidzie Bielsko Biała (Robert Demjan 23', Adam Mójta 75')

Piast Gliwice 0:1 Korona Kielce (Bartłomiej Pawłowski 23')

Źródło: ekstraklasa.net