Dramat Reprezentacji Holandii. Czesi wykonali wyrok

facebook.com/uefaeuro

Znajdując ten odpowiedni dla porażki Holendrów, trzeba odwołać się do sytuacji z ostatniego meczu Oranje w eliminacjach. Van Persie strzela bramkę, ale jest to bramka samobójcza. Być może to pewien znak,że bardzo zasłużone pokolenie holenderskich piłkarzy powinno zakończyć reprezentacyjne kariery. W każdym zespole piłkarskim zawsze nadchodzi czas na zmiany, kunsztem pozostaje kwestia w jaki sposób je przeprowadzić. Na Amsterdam Arenie Reprezentacja Czech pokonała Reprezentację Holandii 3:2. Nasi Południowi Sąsiedzi wygrywali już nawet 3:0, po czym Pomarańczowi zdobyli honorowe dwa gole.

Pierwsza bramka padła po składnej , wręcz finezyjnej akcji Czechów , którą pewnym strzałem
zakończył Kaderabek w 24 minucie meczu. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w
35 minucie bierność i nieudolność zawodników holenderskich w bocznej strefie pola karnego
wykorzystał Sural. Po sprytnej akcji uderzył obok bliższego słupka Zoeta. Pierwszy samobój w
karierze Van Persiego miał miejsce w 66 minucie meczu. ,,Dziewiątka” Oranje niefortunnie uderzył
głową po wrzutce z rzutu wolnego gości. Było już 0:3.Warto nadmienić,że od 42 minuty Czesi grali
w osłabieniu po zasłużonej czerwonej kartce dla Suchego. W 70 minucie wreszcie udało się strzelić
pierwszego gola Holendrom. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjny strzałem
głową popisał się Huntellar. Po niespełna 13 minutach od pierwszej bramki Holendrów do siatki
trafi Van Persie. W ten sposób zrehabilitował swojego samobója.
Nie można przedłużać formuły złotego pokolenia w nieskończność. Arjen Robben , Klas-Jan
Huntelaar, RobinVan Persie, Wesley Sneijder to wielkie nazwiska , szkoda tylko , że muszą żegnać
się z reprezentacją w fatalnej atmosferze. Nadszedł czas na odnalezienie nowych liderów drużyny