Do Terytorialsów przez internet. Rozpoczyna się rekrutacja online

Artykuł
Terytorialsi zachęcają do wstąpienia w ich szeregi
terytorialsi.wp.mil.pl

Najnowszy pomysł żołnierzy z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej to rekrutacja online. Uczestnicząc w spotkaniu przez internet, można się dowiedzieć, jak wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej i na czym polega służba w Terytorialsach.

- Spotkania online są skierowane do osób, które chciałyby dowiedzieć się, na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej, a w przyszłości także zasilić nasze szeregi – poinformował ppłk Artur Lichończak, zastępca dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Nie chcemy naszych słuchaczy zanudzać, lecz w prosty i łatwy sposób przybliżyć służbę w WOT. Dlatego podczas kilkudziesięciominutowego spotkania mamy pokaz sprzętu wojskowego, możemy zasięgnąć wiedzy, jakie dokumenty są potrzebne, by wstąpić do wojska, dowiemy się o szkleniach, które czekają na ochotników, oraz zapoznamy się ze szkoleniem podstawowym oraz zwykłym dniem służby w obronie terytorialnej. Na zakończenie jest czas na zadawanie pytań, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć słuszną decyzję.

Porozmawiaj z żołnierzem 

Po zakończonej transmisji do dyspozycji zainteresowanych służbą w WOT pozostają nasi żołnierze-rekruterzy, którzy telefonicznie będą udzielać wszelkich informacji – dodał. Bez wychodzenia można się spotkać z żołnierzami, którzy opowiedzą, dlaczego wstąpili do WOT i co im się podoba w tej służbie. Wyjaśnią też, jak godzą życie prywatne i zawodowe ze służbą wojskową, jakie są możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju w WOT

Rekrutacja online jest skierowana do wszystkich chętnych, którzy swoją przyszłość wiążą z Wojskami Obrony Terytorialnej. Wystarczy spełniać podstawowe wymagania. - Jeśli posiadasz polskie obywatelstwo, jesteś pełnoletni, zdrowy fizycznie i psychicznie, by pełnić służbę wojskową, jesteś niekarany, nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego, to zgłoś się do nas – wyjaśnia szer. Sabina Mazurek z 4W-MBOT.

Dla młodych mieszkańców Warmii i Mazur przygotowane zostaną szkolenia, które nie będą kolidowały z nauką.

Terytorialsi z Warmii i Mazur na spotkanie online zapraszają już 19 stycznia 2021 roku o godz. 17.00. Aby wziąć w nim udział, należy wejść na kanał YouTube Wojsk Obrony Terytorialnej.

img20210108wa0019_670

Terytorialsi zapraszają do rozmowy (fot. WOT)

Źródło: materiały prasowe WOT

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy