Dla tych, którym „Sylwester marzeń” nie wystarcza. Powtórka Szopki Noworocznej Marcina Wolskiego dziś o 21:25

Artykuł
Marcin Wolski jest także narratorem widowiska

Już dziś o 21:25 w TV Republika Powtórka Szopki Noworocznej Marcina Wolskiego. – Mimo skromnych środków technicznych i trwającej pandemii proponujemy „Szopkę w piwnicy”, adresując ją przede wszystkim dla tych, którym nie wystarcza „Sylwester Marzeń” – przyznaje autor widowiska.

Marcin Wolski jest twórcą tegorocznej Szopki Noworocznej, wystąpi też w roli narratora. Wykonawcą szopkowych piosenek będzie bard Strefy Wolnego Słowa Paweł Piekarczyk. Za realizację widowiska odpowiada Mariusz Świerżewski przy współpracy Julii Wolskiej-Świerżewskiej.

– Przez całe lata „Szopki Polityczne” ukazywały się w radio i telewizji, ciesząc się wielkim zainteresowaniem publiczności, obecnie ich jedynym mecenasem jest Gazeta Polska – mówi Marcin Wolski.

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl Paweł Piekarczyk, wykonawca piosenek w szopce, powiedział, że teksty utworów obrazują to, co działo się podczas mijającego roku w Polsce i na świecie. Tegoroczna szopka będzie nawiązaniem do wspólnej działalności artystycznej Wolskiego i Piekarczyka.

– W przeszłości graliśmy dużo z Marcinem Wolskim, jeździliśmy we dwóch po Polsce, mieliśmy swoje wspólne, autorskie występy. To jest trochę powrót do tej tradycji, bardzo miłej i bardzo fajnej. W czasach, kiedy istnieje większa wolność w mediach, większy pluralizm i większe możliwości medialno-produkcyjne – dobrze kontynuować taką współpracę z czasów minionych – powiedział bard.

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy