Czarnek w Republice: podłość redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna [wideo]

Telewizja Republika

- Nikczemność i podłość redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna, stwierdził w Telewizji Republika minister edukacji narodowej prof. Przemysław Czarnek. Został zapytany m.in. o "program willa plus", jak część mediów określiła pieniądze dla organizacji na zakup nieruchomości w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania".

"40 milionów złotych skierowaliśmy do 42 podmiotów na przeróżne inwestycje kierowane do osób młodych", mówił w rozmowie z Marcinem Bąkiem. I dodał "nie będzie żadnej seksualizacji dzieci, żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży. Dlatego te organizacje dziś tak trzeszczą i płaczą", podkreślił na naszej antenie.

"Będziemy pokazywać wielkie rzeczy, które się dzieją dzięki organizacjom pozarządowym, które wspieramy. Niech panie Szumilas i Lubnauer staną przed kamerą i przeproszą te niepełnosprawne dzieci i ich rodziców za to, że szydzą z programów, które pomagają tym osobom", podkreślił prof. Przemysław Czarnek w Republice.

Przyomnijmy, portal TVN24 opublikował artykuł zawierający listę 12 nieruchomości oraz organizacji, którym zostały przyznane dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN. Podano, że jest to lista "willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz do katolickich i prawicowych fundacji".

Konkurs był absolutnie transparentny, oparty na przepisach prawa, a beneficjentami są podmioty prowadzące działalność proedukacyjną, powiedział tymczasem szef MEiN.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy