Cyberataki na Polskę. Lungescu: Eksperci NATO są w kontakcie z polskimi władzami

Artykuł
Eksperci NATO są w kontakcie z polskimi władzami (zdj. ilustracyjne)
Fot. PAP/Andrzej Lange

Polska poinformowała w środę Radę Północnoatlantycką o trwających atakach hybrydowych i cybernetycznych — poinformowała rzeczniczka NATO Oana Lungescu. Eksperci Sojuszu są w kontakcie z polskimi władzami i wymieniają się informacjami.

- Polska poinformowała Radę Północnoatlantycką w środę o trwających atakach hybrydowych i cybernetycznych skierowanych przeciwko polskim urzędnikom rządowym i wyjaśniła, że polskie służby wywiadowcze przypisują je wrogiemu wykonawcy powiązanemu z Rosją — oznajmiła Lungescu.

Dodała, że sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapewnił Polskę o solidarności sojuszników, którzy wszelkie zewnętrzne próby ingerencji w systemy Sojuszu uznają za niedopuszczalne.

Eksperci NATO są aktywni

- NATO jest ważną platformą konsultacji politycznych wśród członków Sojuszu, dzielenia się obawami o złośliwe działania cybernetyczne oraz wymiany krajowych podejść i reakcji. Nasi eksperci są w kontakcie z polskimi władzami i wymieniają się informacjami — podkreśliła rzeczniczka.

Rada Północnoatlantycka (NAC) jest głównym organem decyzyjnym o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każde państwo członkowskie ma swojego reprezentanta w NAC. Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu lub za każdym razem, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy