Copa America. Wielka Brazylia w finale!

Zwycięstwo Brazylii nie podlega dyskusji
Twitter/Copa America

Reprezentacja Brazylii pokonała Peru 1:0 w półfinale turnieju Copa America. Bramkę na wagę awansu do najważniejszego turnieju Ameryki Południowej, strzelił Lucas Paqueta. Mecz był rozgrywany na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro.

Reprezentacja Brazylii jest w gronie faworytów na każdym wielkim turnieju. Jeśli chodzi o turniej Copa America, brak awansu do finału jest uznawany za narodową tragedię. Brazylia jest na fali wznoszącej. Broni tytułu sprzed dwóch lat. Brazylijczycy prowadzą też w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Nie zanotowali porażki od 15 listopada 2019 roku. Na drodze do kolejnego triumfu stanęło Peru, które brało udział w ostatnim Mundialu w 2018 roku.

Mecz półfinałowy Brazylia rozpoczęła bardzo dobrze. W pierwszej połowie nie pozwolili Peruwiańczykom na oddanie celnego strzału. W 28 minucie meczu gola na wagę awansu do finału strzelił piłkarz Olympique Lyon, Lucas Paqueta. Asystował gwiazdor PSGNeymar. Druga połowa była wyrównana. Peruwiańczycy starali się strzelić wyrównującą bramkę. Oddali dwa celne strzały przy zaledwie jednym celnym uderzeniu podopiecznych Tite. Po końcowym gwizdku cieszyli się tylko Canarinhos. Peru zostaje w turnieju i zagra o trzecie miejsce. 7 lipca, w drugim półfinale Argentyna zmierzy się z Kolumbią na Estadios Nacional de Brasilia. Początek o godz. 3 czasu polskiego.

Źródło: TV Republika