Chelsea pokonuje Barcelonę po serii jedenastek

facebook.com/chelseafootballclub

Mistrzowie Anglii zwyciężyli z FC Barceloną po serii rzutów karnych w meczu towarzyskim. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 2:2. Spotkanie odbyło się w ramach turnieju International Champions Cup.

Chelsea Londyn wyszła na prowadzenie w 10. minucie gry, po pięknej, pojedynczej akcji Edena Hazarda. Wyrównanie nastąpiło dopiero w drugiej połowie, a bramkę dla mistrzów Hiszpanii zdobył Luis Suarez. W 66. minucie meczu, bramkę na 2:1 dla „Dumy Katalonii” strzelił Sandro Ramirez. Gola na wagę remisu zdobył Gary Cahill, który uratował wynik dla swojej drużyny w 85. minucie spotkania.

W serii rzutów karnych, lepsi okazali się podopieczni Jose Mourinho, którzy ani razu nie spudłowali jedenastki. Dwukrotnie mylili się za to piłkarze Barcelony, a rzutów karnych nie strzelili Pique i Halilovic. Decydującą bramkę zdobył Remy, dzięki któremu Chelsea wygrała to spotkanie.