Chciał udusić własną matkę, wydłubał jej oczy. Trafił do szpitala psychiatrycznego

Artykuł
Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności
Fot. Canva

Wobec podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej matki i spowodowanie u niej ciężkich obrażeń został zastosowany trzymiesięczny areszt. Mężczyzna przyznał się do winy i trafił do szpitala psychiatrycznego. Za zarzucane czyny grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

– Prokuratura przedstawiła 45–letniemu Pawłowi P. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń w postaci pozbawienia możliwości widzenia. Podejrzany przyznał się do winy. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za zarzucane czyny grozi dożywocie – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

– Według zgłoszenia syn mógł poważnie zaatakować swoją 66–letnią matkę, z którą mieszkał. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, zastali w makabrycznych okolicznościach dwie osoby. Kobieta posiadała ciężkie obrażenia w okolicach oczu – przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku mł. asp. Paweł Cieliczko.

Według lokalnych mediów, mężczyzna próbował udusić matkę. Podczas ataku wydłubał jej oczy. Był trzeźwy. Jego matkę w ciężkim stanie przewieziono do szpitala

- Ostatecznie 45–latek trafił do szpitala psychiatrycznego – dodał Cieliczko.

CZYTAJ: Zawsze trzeba wzywać pomoc. Iławscy policjanci odnaleźli kobietę maltretowaną przez partnera

Źródło: tvp.info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy