Cena milczenia. Piłkarz zobowiązał się nie mówić o Bogu

Artykuł
Neymar znany był ze swojego przywiązania do wiary i religii
Fot. Twitter/@NPBScotland

Neymar zobowiązał się w jednym z zapisów kontraktu z klubem Paris Saint-Germain do unikania publicznego mówienia o Bogu, dowiedział się hiszpański dziennik „El Mundo”. Podczas występów w innych klubach, m.in. Santos i FC Barcelona, brazylijska gwiazda futbolu wielokrotnie publikowała teksty dotyczące swojej chrześcijańskiej wiary i mówiła o Jezusie.

Jak ustalił „El Mundo”, głównym zamiarem władz PSG, sponsorowanego przez fundusz katarskiego szejka Nassera Al-Khelaïfiego, jest unikanie „kontrowersji”, które mogłyby uderzyć w dobre imię paryskiego klubu lub powodować konflikty w szatni pomiędzy graczami francuskiej drużyny.

Innym warunkiem wypełnienia klauzuli przez Neymara jest też odstąpienie przez piłkarza od publicznego krytykowania władz Paris Saint-Germain, a także unikanie wyrażania negatywnych opinii o taktyce obieranej przez sztab szkoleniowy lub krytykowanie któregoś z jego członków. W zamian za wypełnienie warunków klauzuli brazylijski napastnik ma otrzymać rocznie 6,5 mln euro.

Hiszpańska gazeta dowiedziała się też, iż wbrew deklaracjom PSG o nabyciu Neymara za 222 mln euro z FC Barcelona, łączne wydatki paryskiego klubu na pozyskanie zawodnika były dwukrotnie wyższe. 

Źródło: ekai.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy