Bob Dylan miał molestować 12-latkę. Piosenkarz zaprzecza zarzutom

Artykuł
Bob Dylan
Fot. flickr.com/David Oppenheimer

Amerykański piosenkarz Bob Dylan został oskarżony o to, że w 1965 r. seksualnie wykorzystał 12-letnią dziewczynkę — podały we wtorek media. 80-letni obecnie artysta zaprzecza tym zarzutom.

Pozew złożyła 68-letnia mieszkanka stanu Connecticut — przedstawiona tylko inicjałami J.C. - która oskarżyła Dylana o napaść, pobicie, bezprawne uwięzienie i spowodowanie rozstroju emocjonalnego. Twierdzi ona, że do zdarzenia miało dojść w kwietniu i maju 1965 r. w apartamencie Dylana w nowojorskim hotelu Chelsea. Miał ją tam więzić przez sześć tygodni i — używając do tego alkoholu, narkotyków i gróźb — wykorzystywać seksualnie.

Domniemane czyny Dylana zostały opisane przez nią w pozwie jako „drapieżne, seksualne i bezprawne” znęcanie się popełnione „przez niego celowo bez jej zgody”. Kobieta twierdzi, że doznała „poważnego cierpienia psychicznego, udręki, upokorzenia i zakłopotania, jak również strat ekonomicznych”, oraz że jest „emocjonalnie naznaczona i psychicznie uszkodzona do dziś”. Domaga się procesu z udziałem ławy przysięgłych oraz nieokreślonej wysokości odszkodowania.

Rzecznik piosenkarza: To roszczenie jest nieprawdziwe

Rzecznik Dylana zaprzeczył zarzutom. „To 56-letnie roszczenie jest nieprawdziwe i będzie stanowczo odpierane” - powiedział.

Złożony w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku na podstawie stanowej ustawy o nadużyciach wobec dzieci pozew został złożony w piątek, na dzień przed zamknięciem tymczasowego prawnego „okienka” w Nowym Jorku, które pozwalało na składanie dawnych zarzutów o nadużycia.

Bob Dylan jest laureatem Nagrody Nobla

Dylan, którego prawdziwe nazwisko brzmi Robert Allen Zimmerman, stał się słynnym głosem protestu przeciwko wojnie w Wietnamie i na rzecz ruchu praw obywatelskich w USA dzięki piosenkom, w tym „Blowin' In The Wind” i „The Times They Are a-Changin”.

W 2016 r. jako pierwszy w historii autor piosenek otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, a w 2012 r. został odznaczony przez ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamę Prezydenckim Medalem Wolności. W czasie trwającej sześć dekad kariery sprzedał ponad 125 mln płyt.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy