Błaszczak: Wojsko Polskie intensywnie się szkoli

Artykuł
„169 km tymczasowego ogrodzenia zostało postawione przez Wojsko Polskie”
Fot. Twitter/ Ministerstwo Obrony Narodowej

– Wojsko Polskie intensywnie się szkoli. To ćwiczenie w Białej Podlaskiej sprawdzało możliwość szybkiej dyslokacji. Szkolenie żołnierzy 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Białej Podlaskiej to także sprawdzian ich współpracy z żołnierzami z innych jednostek – mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Wojsko Polskie wróciło do Białej Podlaskej. Interoperacyjność żołnierzy Wojska Polskiego jest kluczowa dla naszej Ojczyzny. 169 km tymczasowego ogrodzenia zostało postawione przez Wojsko Polskie na granicy polsko-białoruskiej – poinformował.

Czytaj także: Białoruscy pogranicznicy posłali 19-latka na pewną śmierć. Młodzieniec utonął

W Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie ministra obrony narodowej z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Ok.700 żołnierzy realizuje szkolenie bojowe wykorzystując 350 jednostek sprzętu wojskowego. To sprawdzenie przygotowanie sił zbrojnych do prowadzenia operacji szybkiego przerzutu wojsk

10 Brygada Kawalerii Pancernej, która na co dzień stacjonuje w Świętoszowie, przemieściła się do Białej Podlaskiej. Przerzut żołnierzy i sprzętu wojskowego na dużą odległość stanowił sprawdzian mobilności i gotowości do działania w innym rejonie kraju.

Czytaj także: Mińsk wciąż pełen migrantów. Ich zachowanie budzi niepokój [WIDEO]

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy