Biden: świat jest w 100 proc. zjednoczony, żeby odeprzeć rosyjską nawałę [wideo]

Michał Trześniewski/tom 25-01-2023, 18:19
Reuters

"Jesteśmy w 100 proc. zjednoczeni. Teraz zaczyna się nowy rozdział tej wojny. Musimy dostarczyć Ukrainie nowe zdolności przed rosyjską nawałą. Pancerne możliwości to sprawa krytyczna", powiedział na wstępie wieczornego przemówienia prezydent USA. Joe Biden potwierdził, że Ameryka przekaże 31 czołgów typu Abrams. "Będzie to batalion pancerny. Oprócz tego zapewnimy Ukrainie części zamienne i cały osprzęt", zaznaczył.

"Jestem wdzięczny kanclerzowi Niemiec Olafowi Scholzowi za to, że zgodził się na przekazanie czołgów Leopard i koalicji państw. Widać jak jesteśmy zjednoczeni i skonsolidowani", powiedział.

Zobacz też: Będzie gorąco. Kraje UE wysyłają na Ukrainę Leopardy, USA Abramsy

Biden powiedział, że w grupie mającej na celu militarne wspomożenie Ukrainy bierze udział 50 państw. "To jest inicjatywa globalna. Świat jest zjednoczony, żeby odeprzeć rosyjską nawałę."

Pisaliśmy wcześniej: Czołgi na urodziny. Wołodymyr Zełenski kończy dziś 45 lat. Gratulujemy! [wideo]

"Wielka Brytania zadeklarowała, że przekaże czołgi Chalennger, Francja zadeklarowała, że przekaże bojowe wozy piechoty, Holandia przekaże systemy Patriot. Wiele państw bierze udział w dozbrajaniu Ukrainy. Polska też bardzo pomaga",
podkreślił Biden w wystąpieniu.

Takie są fakty: Berlin pod presją. Niemcy wysyłają Leopardy na Ukrainę. Oficjalnie! [wideo]

"Tu chodzi o to, żeby Ukraina obroniła swoje terytorium, chodzi o to, żeby ta wojna się skończyła. Nikt nie zamierza atakować Rosji, chodzi o suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, to pierwszy warunki, USA stoją murem za swoimi sojusznikami."

"Ten, kto myślał, że Ukraina upadnie, bardzo się mylił",
podsumował prezydent USA.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy