Czołgi na urodziny. Wołodymyr Zełenski kończy dziś 45 lat. Gratulujemy! [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

- Przekazanie Ukrainie czołgów Leopard jest "ważną i aktualną decyzją" rządu Niemiec, oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowie telefonicznej z niemieckim kanclerzem Olafem Scholzem. Jak poinformował rzecznik rządu Steffen Hebestreit, na pierwszym etapie Niemcy chcą dostarczyć Ukrainie 14 czołgów Leopard 2 A6 z zapasów Bundeswehry. Niemcy wydadzą też odpowiednie zezwolenia krajom partnerskim, które chcą szybko dostarczyć Ukrainie czołgi Leopard 2 ze swoich zapasów.

"Główne niemieckie czołgi bojowe, dalsze rozszerzenie wsparcia obronnego i misji szkoleniowych, zielone światło dla partnerów na dostawy analogicznej broni - o tych ważnych i aktualnych decyzjach właśnie usłyszałem w rozmowie z Olafem Scholzem. Jestem szczerze wdzięczny kanclerzowi i wszystkim naszym przyjaciołom w Niemczech", napisał Zełenski na Twitterze.

Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski obchodzi dziś swoje święto. Urodził się 25 stycznia 1978 w Krzywym Rogu. W przeszłości satyryk, aktor, scenarzysta, prezenter telewizyjny, producent filmowy i przedsiębiorca. Z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2019 piastuje urząd prezydenta Ukrainy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy