Biden i Harris rozpoczynają zagraniczne wizyty. Biden w środę w Europie

Artykuł
Biden od środy będzie w Europie
Fot. Flickr/CHAUNCEY I. BROWN III

Po ponad czterech miesiącach urzędowania prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris planują odbyć pierwsze zagraniczne podróże.

Harris poleci dziś do Gwatemali na rozmowy z prezydentem Alejandro Giammattei na temat „pierwotnych przyczyn” migracji. Stamtąd wyruszy do Meksyku na podobne rozmowy z prezydentem Andresem Manuelem Lopezem Obradorem i jego doradcami.

– Częścią dawania ludziom nadziei jest bardzo konkretne zaangażowanie w wykorzenienie korupcji w regionie – powiedziała niedawno Harris, odnosząc się do jednej z głównych przyczyn migracji. Inne przyczyny to według niej ubóstwo i skutki klęsk żywiołowych.

Harris spotyka się z nieustanną krytyką ze strony republikanów i niektórych demokratów za to, że nie odwiedza społeczności przygranicznych w USA, aby dowiedzieć się więcej o problemach, z którymi te społeczności i pracownicy Straży Granicznej mają do czynienia.

W środę Joe Biden ma wziąć udział w szczycie gospodarczym G7 w Kornwalii w Wielkiej Brytanii, a następnie on i pierwsza dama Jill Biden spotkają się z królową Elżbietą w zamku Windsor.

Plan prezydenta obejmuje również przystanki w Belgii na szczycie NATO i spotkanie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem oraz 16 czerwca spotkanie twarzą w twarz z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Źródło: Foxnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy