Trump zapowiedział wystąpienie. Odniesie się m.in. do imigrantów i przyszłości ruchu konserwatywnego

Artykuł
Uniewinnienie Trumpa w procesie o impeachment może nie zakończyć prób powstrzymania go od ubiegania się o prezydenturę w 2024 r.
Fot. PAP/EPA/AL DRAGO / POOL

Były prezydent USA Donald Trump 28 lutego wygłosi przemówienie na Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC) w Orlando na Florydzie. Ma mówić m.in. o przyszłości Partii Republikańskiej i ruchu konserwatywnego.

Konferencja odbędzie się w dniach od 25 do 28 lutego. Wystąpienie Trumpa przewidziane jest w przyszłą niedzielę i będzie pierwszym ważnym, od kiedy Trump opuścił Biały Dom. Ma mówić także o polityce imigracyjnej Joe Bidena.

Trump niedawno skrytykował przywódcę mniejszości republikańskiej w wyższej izbie Kongresu Mitcha McConnella. Senator najpierw głosował za uniewinnieniem byłego prezydenta w procesie impeachmentu, by chwilę później oskarżyć go o podżeganie zwolenników do ataku na Kapitol.

„Partia Republikańska nie będzie szanowana ani silna, mając na czele przywódców politycznych, takich jak senator Mitch McConnell” – ocenił Trump w oświadczeniu wydanym przez jego komitet akcji politycznej.

Uniewinnienie Trumpa przez Senat w procesie o impeachment może nie oznaczać jeszcze zakończenia prób zmierzających do powstrzymania go od ubiegania się o prezydenturę w wyborach 2024 r.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy