Artur Soboń nowym wiceministrem finansów. Wesprze wdrażanie Polskiego Ładu

Artykuł
Artur Soboń
Fot. Facebook/Artur Soboń

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że Artur Soboń przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów, aby wesprzeć wdrożenie Polskiego Ładu - poinformował w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller informacje o nowej roli Sobonia w rządzie przekazał na Twitterze. „Polski Ład to m. in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń” – napisał.

Rzecznik rządu podkreślił, że wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym. Przypomniał, że Artur Soboń ma swoim koncie kilka zasług m.in. doprowadził do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność, a także podpisał umowę społeczną w górnictwie. „Cel reformy jest jasny: sprawiedliwe, niższe podatki i wyższe pensje Polaków” – zapewnił Müller i dodał, że Soboń „przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów”.

Czytaj: Morawiecki: Polski Ład to najbardziej ambitna reforma podatków od 30 lat

Artur Soboń to poseł z okręgu lubelskiego. Od 7 lutego 2018 roku pełnił funkcję wiceministra w ówczesnym Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, gdzie zajmował się budownictwem, mieszkalnictwem, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. W listopadzie 2019 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Od 5 grudnia 2019 roku działał w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W ubiegłym roku przeniósł się do Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Źródło: wnp.pl, wprost.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy