Morawiecki: Polski Ład to najbardziej ambitna reforma podatków od 30 lat

Artykuł
Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, Polski Ład jest cały czas usprawniany
Fot. Facebook/Mateusz Morawiecki

„Polski Ład to najbardziej ambitna, solidarnościowa reforma systemu podatkowego od 30 lat. Kwota wolna od podatku zwiększona do 30 000 złotych to fundamentalna zmiana, ale poszerzamy ją o dodatkowe rozwiązania” – napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Jak podkreślił premier w piątkowym wpisie, nikt zarabiający do 12 800 zł brutto nie straci na rozwiązaniach rządowego programu. „Jeśli ktoś zauważy różnicę w dochodach na swoją niekorzyść, to wprowadzimy zasadę możliwości rozliczenia według dochodów osiąganych w 2021 roku” – podkreślił Morawiecki.

Jak zaznaczył, do Polskiego Ładu wprowadzane są ulepszenia i poprawki, które powstały po uwzględnieniu opinii m.in. prezydenta, organizacji pożytku publicznego, a także ekspertów i dziennikarzy. Polegają one m.in. na rozciągnięciu ulgi dla klasy średniej na dochody z emerytur i rent, świadczeń ZUS, umów-zleceń i dla nauczycieli akademickich, a także rozszerzeniu tej ulgi na wszystkich samotnych rodziców.

Czytaj: Morawiecki: Skracamy okres przebywania na kwarantannie

Ponadto, jak zapowiedział premier, „funkcjonariusze mundurowi i żołnierze z dochodami do 12 800 zł brutt również nie stracą na reformie”. Wprowadzone też zostaną dodatkowe wypłaty i wsparcie z PFRON dla firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

„Rozpoczęty rok i początkowe problemy pokazały, że przed nami jeszcze wiele wyzwań, ale ta bezprecedensowa, największa w historii obniżka podatków to niewątpliwa korzyść dla obywateli” – dodał.

„Cały rząd i wszystkie ministerstwa nieustannie pracują nad kolejnymi spływającymi sugestiami, aby pozbawić Polski Ład początkowych niedociągnięć” – podkreślił premier.

Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy