Andrzej Duda o szczepieniach: Skuteczność KE okazała się wątpliwa

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

– Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali mnie, że sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewali – mówił prezydent Andrzej Duda po zakończeniu Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej.

 

Prezydent oświadczył, że podczas posiedzenia Rady wszystkie najważniejsze kwestie zostały omówione.

Jak mówił, w pierwszej części spotkania rozmawiano o „ogólnej sytuacji”. – Chcę przekazać, poinformować opinię publiczną, wszystkich moich rodaków, przede wszystkim zarówno pan premier, jak i minister zdrowia poinformowali mnie, że sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewali – powiedział prezydent. – Że de facto patrząc tydzień do tygodnia, okres do okresu liczba tych zakażeń jest raczej liczbą spadającą. Obawiali się, że sytuacja po świętach wielkanocnych może być gorsza niż jest obecnie, a ta sytuacja w ich mniemaniu nie jest zła – relacjonował prezydent.

Andrzej Duda dodał, że jego interesowało na ile system opieki zdrowotnej jest zabezpieczony na wypadek znaczących wzrostów zakażeń.

Prezydent odniósł się też do systemu dostaw szczepionek w UE. – Były bardzo poważne problemy z funkcjonowaniem tego systemu dostaw, te problemy nie były w żaden sposób zawinione przez polskie władze, polski rząd. Zdaliśmy się tutaj, jak wszystkie państw członkowskie UE, na skuteczność działania KE, niestety w pewnych aspektach ta skuteczność okazała się wątpliwa – mówił Duda.

Źródło: Portal TV Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy