Amazon przejmuje MGM. Firmy osiągnęły porozumienie

Artykuł
Metro-Goldwyn-Mayer
flkickr.com/Monte Mendoza

Amazon ogłosił w środę, że osiągnął porozumienie z MGM w sprawie przejęcia wytwórni filmowej za 8,45 miliarda dolarów. Stało się to po raporcie, który twierdził, że MGM kontaktował się z Apple, aby ocenić jego zainteresowanie potencjalnym przejęciem.

Przejęcie MGM prawdopodobnie wzmocni katalog filmów i programów telewizyjnych Amazon Prime Video w warunkach rosnącej konkurencji ze strony takich serwisów jak Netflix, Disney+ i Apple TV+. Amazon powiedział, że pomoże zachować dziedzictwo i katalog filmów MGM oraz zapewni klientom większy dostęp do tych istniejących dzieł, takich jak kolekcja Jamesa Bonda.

Ponad 20 tys. tytułów

MGM ma obszerny katalog z ponad 4000 filmów m.in. Nagi Instynkt, Creed, James Bond, Legalna Blondynka, Moonstruck, Poltergeist, Raging Bull, Robocop, Rocky, Milczenie owiec, StargateThelma & Louise, Tomb Raider i wiele innych kultowych tytułów – a także 17 000 programów telewizyjnych – w tym Fargo, The Handmaid’s Tale i Vikings – które łącznie zdobyły ponad 180 Oscarów i 100 Emmy.

Przejęcie musi jeszcze zostać zatwierdzone przez organy regulacyjne i przejść inne zwyczajowe warunki zamknięcia.
Apple nadal rozwija swoją ofertę programów w Apple TV+. W miniony weekend trafił tam serial dokumentalny o zdrowiu psychicznym „Wszystko, co kryję w sobie” autorstwa Oprah Winfrey i księcia Harry’ego. Kolejne odcinki serialu pojawią się 28 maja.

Źródło: appleworld.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy