3,2,1... strzał! Ukraińcy idą naprzód i nie oglądają się za siebie!

portal tvrepublika.pl 27-06-2023, 09:00
Artykuł
facebook.com/Ministerstwo Obrony Ukrainy

"To szczęśliwy dzień - nasi żołnierze w poniedziałek posuwali się do przodu na wszystkich odcinkach frontu", powiedział w opublikowanym wczoraj wieczorem wystąpieniu wideo - prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak informuje Ukrinform - wystąpienie to zostało nagrane w pociągu w drodze powrotnej z linii frontu do Kijowa.

"Idziemy naprzód. Obwód doniecki, Zaporoże. Nasi żołnierze, nasze wysunięte pozycje, kierunki aktywnych działań na froncie. Dziś we wszystkich kierunkach nasi żołnierze posuwali się naprzód i to jest szczęśliwy dzień. Życzę chłopakom więcej takich dni", powiedział prezydent Ukrainy.

Jak dodał - "to był pracowity dzień, dużo emocji". "Miałem zaszczyt nagrodzić naszych żołnierzy, osobiście im podziękować i uścisnąć dłoń. Dzięki za wszystkie słowa wsparcia chłopaki! Dzięki za uściski - bardzo ciepłe. Wszystkim naszym żołnierzom - od szeregowca, marynarza do generała - brawo!", przekazał w mediach społecznościowych.

"Spotkałem się z generałami. Przyjęliśmy kilka rozwiązań operacyjnych. Rozmawialiśmy o utworzeniu korpusu piechoty morskiej, wszystkie szczegóły są jasne, absolutnie jasne: organizacja, szkolenie, zaopatrzenie. Wzmacniamy piechotę morską i wszystkie elementy naszych sił obronnych, to konieczność", zapowiedział prezydent.

Wczoraj - jak wskazał - odbyły się negocjacje z partnerami, w szczególności z prezydentem Bidenem, przede wszystkim w sprawie dostaw broni. "A dzisiaj – ustalenia, gdzie dokładnie ta broń jest najbardziej potrzebna, gdzie ochroni życie Ukraińcom. I przybliży nasze zwycięstwo. To jest najważniejsze. Cała nasza ziemia będzie wolna - absolutnie cała", mówił.

"Dziękuję wszystkim, którzy obecnie walczą za Ukrainę, przygotowują się do bitwy, są na misjach bojowych, na posterunkach bojowych. Wszystkim, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach. Wszystkim , którzy szkolą naszych wojowników! Dziękuję! Jestem z Was wszystkich dumny! Chwała Wam, nasi bohaterowie!", powiedział.

Kończąc, przyznał - "i wieczna pamięć o wszystkich, którzy oddali życie za Ukrainę!".

Źródło: twitter.com, facebook.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy