Zbliża się Światowy Dzień Pielęgniarek. Abp Skworc: Dziękujemy za każdą kroplę nadziei

Artykuł
Abp Skworc wyraził wdzięczność za podjęcie dyżurów
Fot. pixabay/12019

Abp Wiktor Skworc, w przededniu Światowego Dnia Pielęgniarek, podziękował każdemu, kto podejmuje praktyczną troskę o życie i zdrowie bliźniego.

Abp Skworc w katedrze pw. Chrystusa Króla odprawił mszę świętą w intencji pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Wszystko ze względu na przypadający 12 maja Światowy Dzień Pielęgniarek.

- Powołania pielęgniarki, pielęgniarza i położnej nie można wypełniać inaczej, jak tylko z sercem zanurzonym w Bogu, otwartym na działanie Jego łaski – zaznaczył metropolita katowicki.

- Dziękuję pielęgniarkom i położnym za: przyjazne i delikatne ręce przyjmujące przychodzącego na świat człowieka, za świętą cierpliwość, wytrwałość i każdą kroplę nadziei, za wytrwałą obecność pielęgniarek, pielęgniarzy przy chorych zarówno na oddziałach covidowych w szpitalach jednoimiennych, jak również na zwykłych oddziałach, nieustannie reorganizowanych na potrzeby walki z pandemią - powiedział.

Metropolita katowicki wyraził również wdzięczność za podjęcie dyżurów za innych z personelu medycznego, dotkniętych chorobą COVID-19. Podziękował za każdą nadgodzinę kosztem wypoczynku i rodziny, za znoszenie uciążliwości związanych z zakładaniem koniecznych kombinezonów i pracę w skrajnie trudnych warunkach, za trudną sztukę łączenia procedur z posługą choremu i prowadzenia dokumentacji oraz za spokojne dźwiganie doświadczenia odchodzenia człowieka i towarzyszenie mu do końca.

- Przychodzimy tu z modlitwą, z aktem zawierzenia w bardzo szczególnym czasie. Mamy nadzieję, że to spotkanie z Maryją pozwoli nam na oderwanie się od codziennych trosk, wyciszenie się i znalezienie ukojenia – powiedziała przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Barbara Płaza.

 

Źródło: pr24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy