Wysmarkał się w koc w samolocie. Ma zapłacić gigantyczną karę

Artykuł
Wraz ze wzrostem braku dyscypliny pasażerów rosną nakładane na nich kary (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Canva

Pasażer jednej z amerykańskich linii lotniczych odmówił noszenia maski. W dodatku zakaszlał i wydmuchał nos w koc udostępniony mu na czas lotu. „Washington Post” wskazał, że może chodzić o rapera Lila Pumpa.

„FAA twierdzi, że pasażer wielokrotnie ignorował stewardesy, które instruowały go, aby nosił maskę zasłaniającą usta i nos” – czytamy w komunikacie. W pewnym momencie, bez maski, zakaszlał i wydmuchał nos w koc. Uciążliwe zachowanie pasażera odciągnęło członków załogi samolotu od ich pozostałych obowiązków. Ma go to kosztować 10,5 tys. dolarów.

Według „Washington Post” może chodzić o Lila Pumpa. Raper dostał zakaz korzystania w usług JetBlue za odmowę noszenia maski podczas lotu w tym samym dniu i na tej samej trasie

FAA nałożyła również grzywnę na innego pasażera JetBlue w wysokości 9 tys. dolarów za „zakłócanie spokoju” lotu 16 marca z międzynarodowego lotniska w Los Angeles na międzynarodowe lotnisko Newark Liberty. Mężczyzna „wykrzykiwał przekleństwa wobec personelu pokładowego, groził i nękał stewardesy podczas całego lotu” – twierdzi FAA.

Od lutego do Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) zgłoszono prawie 1300 przypadków pasażerów sprawiających kłopoty. To duży wzrost w porównaniu z poprzednimi latami.

W styczniu FAA wydała dokument „nakazujący surowszą politykę egzekwowania prawa wobec nieposłusznych pasażerów linii lotniczych”.

Wraz ze wzrostem braku dyscypliny pasażerów rosną nakładane na nich kary.

Źródło: daily mail

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy