Wicepremier Włoch na konwencji Kukiza. ZOBACZ co powiedział

Artykuł
@KUKIZ15

– Zdecydowaliśmy, że idziemy tą drogą wspólnie. Wasza ustawa antykorupcyjna jest podobna do naszej. Naszym celem jest stworzenie grupy w PE, która nie będzie się koncentrowała się na ideologii, tylko będzie się zajmowała problemami obywateli - powiedział na konwencji Kukiz'15 wicepremier Włoch Luigi di Maio.

– Równe prawa dla wszystkich państw w Europie. KE służy małżeństwu Macrona z Angela Merkel, Europa nie może być tylko dla dwóch państw. Kilkanaście lat trwała walka Ruchu 5 Gwiazd we Włoszech przeciw partiom dysponującym potężną siłą, pieniędzmi i swoimi mediami. Stworzono ministerstwo demokracji bezpośredniej, Włochy stają się własnością Włochów a nie mafii. Wiatr mocno w oczy wieje, ale w Polsce też obywatele to zrozumieją, że Polska jest naszą własnością – powiedział Paweł Kukiz. 

– Zdecydowaliśmy, że idziemy tą drogą wspólnie. Wasza ustawa antykorupcyjna jest podobna do naszej. Naszym celem jest stworzenie grupy w PE, która nie będzie się koncentrowała się na ideologii, tylko będzie się zajmowała problemami obywateli. Podział na idee lewicowe i prawicowe jest nieaktualny, teraz jest podział po prostu na idee dobre i złe. Możemy być języczkiem u wagi – mówił Luigi di Maio.

– Gdyby Chiny miały takie proporcje parlamentarzystów jak my w Europie, to byłby im potrzebny stadion parlamentarzystów. Chcemy stawiać na demokrację bezpośrednią, już obcięliśmy wysokie emerytury parlamentarzystów i przystąpimy do cięcia ich płac. Idziemy w kierunku demokracji bezpośredniej. Sami jesteśmy wyborami przez platformy internetowe, tak wybieramy kandydatów i tematy którymi się zajmujemy – stwierdził wicepremier Włoch. 

Źródło: 300polityka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy