Walka z koronakryzysem. Sassoli: Potrzebna konkretna pomoc ze strony UE

Artykuł
David Sassoli
PAP/EPA/Olivier Matthys / POOL

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli podczas unijnego Szczytu Społecznego w Porto w piątek wezwał władze UE i państw członkowskich do konkretnych działań na rzecz rozwiązania koronakryzysu.

Szef PE wskazał, że Unia Europejska jako poważny gracz w światowej polityce nie może zapominać o swoich najbiedniejszych obywatelach, ale musi być coraz bardziej solidarna i wspólnotowa.

- Przecież właśnie dzięki temu jesteśmy razem. To, co tak naprawdę jednoczy obywateli państw członkowskich UE, to jest pomoc, jaką można otrzymać od Unii w trudnych sytuacjach. W takiej właśnie się znajdujemy — powiedział Sassoli.

Pandemia dla wielu okazała się dramatem

Podziękował portugalskiej prezydencji w Radzie UE za zwołanie piątkowego Szczytu Społecznego w Porto w celu „podjęcia pilnych działań w obszarze pomocy socjalnej na terytorium państw unijnych”.

Sassoli biorący udział w jednym z trzech paneli obrad Szczytu Społecznego wskazał, że wskutek pandemii liczni mieszkańcy Unii Europejskiej znaleźli się w dramatycznej sytuacji życiowej.

Walka z koronakryzysem priorytetem UE

- Ci ludzie oczekują od nas konkretnej pomocy, aby mogli wyjść z tunelu, w którym się znaleźli — podkreślił Sassoli, wskazując, że wsparcie i jedność w trudnych sytuacjach, takich jak koronakryzys, muszą pozostać podstawą Unii Europejskiej.

Zaznaczył, że bez konkretnej pomocy ze strony UE kryzys gospodarczy i sytuacja wielu obywateli ulegnie dalszemu pogorszeniu w niedalekiej przyszłości.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy