W USA nie będzie już "matki" ani "ojca"! Polityczna poprawność w natarciu

Artykuł
Neutralny płciowo język w USA
pexels.com

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która wywodzi się z Demokratów oraz szef komisji ds. reguł James McGovern wystąpili z projektem wprowadzającym do urzędowego języka Izby słownictwo neutralne płciowo. Według wielu komentatorów to reforma skrajnie lewicowa.

Projekt ma promować "różnorodność i integrację w nowo wybranym 117. Kongresie".

Został zatwierdzony dzięki większości głosów demokratycznych w stosunku 217:206.

- Jako przewodnicząca Izby Reprezentantów mam przyjemność dołączyć do […] Jima McGoverna we wprowadzeniu tego wizjonerskiego pakietu zasad, który odzwierciedla poglądy i pełną gamę wartości historycznie zróżnicowanej demokratycznej większości w naszej Izbie - stwierdziła Pelosi.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która wywodzi się z Demokratów oraz szef komisji ds. reguł James McGovern wystąpili z projektem wprowadzającym do urzędowego języka Izby słownictwo neutralne płciowo.

Według wielu komentatorów to reforma skrajnie lewicowa. Zmiany następują w czasie, kiedy do Kongresu weszła rekordowa liczba parlamentarzystów LGBT.

usy_670_02

Określenia dotyczące relacji rodzinnych matka, ojciec, córka, syn, siostra i brat - zostaną zamienione odpowiednio na: rodzic, dziecko i rodzeństwo.

Zaimki angielskie w liczbie pojedynczej, odnoszący się do mężczyzny: "himself" (tłumaczony na j. polski m.in. sam osobiście) oraz do kobiety "herself" (ona sama), zastąpi występujący w liczbie mnogiej "themselves" (same w sobie).

Źródło: Miami Herald/Congress

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy