Trump na stałe zablokowany na Twitterze. Prezydenckie i rządowe konta będą podlegać ograniczeniom

Artykuł
Fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

Jak informują władze Twittera, konto prezydenta USA Donalda Trumpa w tym serwisie społecznościowym zostało na stałe zablokowane. Powodem ma być „ryzyko podżegania do przemocy”.

– Po dokładnym przeanalizowaniu ostatnich tweetów z konta Donalda Trumpa i otaczającego ich kontekstu na stałe zawiesiliśmy konto z powodu ryzyka dalszego podżegania do przemocy – podały władze Twittera w oficjalnym oświadczeniu.

 

– W kontekście przerażających wydarzeń w tym tygodniu, w środę jasno daliśmy do zrozumienia, że dodatkowe naruszenia zasad Twittera mogą skutkować takim właśnie działaniami – podkreślono. Według „Washington Post”, zawieszenie konta po środowych zamieszkach na Kapitolu doprowadziło Donalda Trumpa „do wściekłości”. Polityk niezwykle często korzysta z tego serwisu.

Podobnie do Twittera postąpił Facebook, który również rozszerzył zakaz korzystania z kont na Facebooku i Instagramie wobec ustępującego prezydenta na co najmniej dwa tygodnie, do zakończenia procesu przekazania władzy.

Po tym jak na oficjalnym, rządowym koncie Donald Trump napisał: "Nie damy się uciszyć", Twitter zablokował również i ten profil.

 

Szybko jednak pojawił się kolejny. "To jeszcze nie koniec!" - zapowiada prezydent Trump. Jeżeli są Państwo w stanie nadal zobaczyć poniższe tweety, znaczy to, że konto nie zostało zablokowane. Na razie...

Kierownictwo Twittera zapewniło, że oficjalne konta prezydenta Stanów Zjednoczonych (@POTUS) oraz Białego Domu (@WhiteHouse) nie są i nie będą zablokowane, jednak korzystanie z nich podlegać będzie pewnym ograniczeniom. Jak na razie firma nie precyzuje, jak mają one wyglądać. 

Twitter zastrzegł przy tym, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych.

Źródło: Twitter/Twitter Safety

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy