W Danii powstała partia antyimigrancka, walcząca z chustami i islamem!

Artykuł
Pernille Vermund
Facebook

Dania powinna zakazać noszenia chust w szkołach, bardziej restrykcyjnie kontrolować imigrantów oraz wyjść z Unii Europejskiej – postuluje Pernille Vermund, założycielka nowej partii Nye Borgerlige (Nowa Prawica).

Obecnie partia ma ponad 3000 członków. Może więc startować w następnych wyborach do parlamentu w 2019 roku. Nowa Prawica została założona w 2015 przez Vermund i Petera Seiera Christensena po ich konflikcie z Konserwatywną Partią Ludową, dotyczącym członkostwa w Unii i Europolu. Vermund karierę polityczną rozpoczęła w 2009 roku, kiedy została wybrana do rady miasta Helsingør z ramienia macierzystej Konserwatywnej Partii Ludowej.

41 – letnia liderka partii postuluje przyjmowanie tylko tych imigrantów i uchodźców, którzy wniosą jakiś pozytywny wkład do społeczeństwa. Uważa, że azyl należy przyznawać tylko osobom sprawdzonym przez Agendę ONZ ds. Uchodźców.  “Ci, którzy nie są w stanie na siebie zarobić, muszą udać sie gdzieś indziej” – mówi. Przyznaje przy tym, że mimo otwartego deklarowania antyimigranckich poglądów nie doświadczyła do tej pory prób zastraszania.

Źródło: www.express.co.uk/euroislam.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy