Tragiczny wypadek ciężarówki w Chinach. Są ofiary śmiertelne

Artykuł
Do wypadku doszło około w nocy około 1:00 tamtejszego czasu
Fot. twitter/@OmmcomNews

W prowincji Jiangsu na wschodzie Chin we wczesnych godzinach porannych doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem. Władze poinformowały o 11 osobach, które zginęły podczas wypadku. 19 zostało rannych.

Według lokalnego czasu do wypadku doszło około pierwszej w nocy. Ciężarówka przejechała przez barierę na autostradzie znajdującej się na północ od Szanghaju w prowincji Jiangsu i uderzyła w autobus.

Według informacji podanych przez chińskie media ciężarówka nie była przeciążona.

Ze względu na święta ruch w chinach mocno wzrósł

W Chinach trwa przerwa świąteczna. Jest ona związana z jednym z najważniejszych świąt chińskiego tradycyjnego kalendarza. Święto Qingminjie to czas wspominania przodków. Okres ten nazywany jest chińskim „świętem zmarłych".

Tradycja chińska nakazuje, aby w Qingminjie rodzina spotykała się na grobach przodków. W Chinach, gdzie dziesiątki milionów osób pracują z dala od rodzinnych stron, to czas powrotów do domu.

W tym roku w okresie Qingminjie planowanych jest ponad 100 mln podróży. To dwukrotnie większa liczba niż w ubiegłym roku, kiedy w całych Chinach obowiązywały jeszcze ograniczenia pandemiczne.

Chińskie władze całkowicie zniosły ograniczenia w przemieszczaniu się dla osób posiadających zielony kod zdrowia.

Źródło: ommcomnews.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy