Toruń: areszt dla ojca i matki podejrzanych o usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad dzieckiem

Artykuł
zdjęcie ilustracyjne
M. Kurzawa/Flickr.com

28-letni ojciec trzymiesięcznego chłopca z Torunia, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem, został aresztowany na trzy miesiące. Identyczną decyzję sąd podjął wobec matki dziecka, która odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Policję o sprawie makabrycznego maltretowania trzymiesięcznego Remigiusza poinformowali lekarze. Rodzice trafili z dzieckiem do przychodni, gdyż puchła mu nóżka. Po zbadaniu okazało się, że niemowlę ma złamane kości piszczelowe obu nóg (urazy powstałe w różnym okresie), złamane żebra oraz oparzenia w obrębie klatki piersiowej i jamy brzusznej.

„28-letni ojciec dziecka usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania. 25-letnia matka odpowie za znęcanie się fizyczne nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem” – powiedział Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Za pierwszy czyn grozi nawet dożywocie, a za drugi do 10 lat więzienia.

„Rodzice nie przyznali się do winy. Ojciec odmówił wyjaśnień, a tego, co przekazała nam matka, z uwagi na dobro śledztwa nie mogę w tej chwili ujawnić” – podkreślił Kilkowski.

Rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek poinformował, że dziecko jest nadal hospitalizowane, wymaga opieki, ale jego stan określany jest jako dobry.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy