Śląsk chce współtworzyć Igrzyska Europejskie 2023. Członkowie rządu wyrażają aprobatę
W spotkaniu dot. organizacji Igrzysk Europejskich uczestniczyli członkowie polskiego rządu. PKOl informuje, że podtrzymali pełne wsparcie dla tego wydarzenia.
- W imieniu rządu chciałbym potwierdzić wszystkie dotychczasowe deklaracje, a więc wsparcie dla organizatorów w zakresie logistyki, ale też niezbędnych przedsięwzięć infrastrukturalnych. Cieszę się, że Śląsk chce współorganizować III Igrzyska Europejskie - podkreślił wicepremier Jacek Sasin.
- Stadion Śląski, który ma status obiektu narodowego, gościłby najlepszych lekkoatletów Europy - dodał.
Sytuację podsumował wicepremier Piotr Gliński:
- Sport to dobro publiczne, które przekłada się na dobro społeczne. Poważnie podchodzimy do tego wydarzenia i wszystkich naszych obowiązków. Lekkoatletyka na pewno jeszcze bardziej podniesie rangę tego wydarzenia, a włączenie Śląska do grona organizatorów ułatwi przeprowadzenie tej imprezy. Ma ona olbrzymie walory edukacyjne i kulturowe - podkreślił wicepremier Piotr Gliński.
Polecamy Bogucki miażdży Giertycha
Wiadomości
Najnowsze
Ciepło nie odpuści, ale nadciąga zmiana pogody. Znamy prognozę!
Nowacka wciąż chce narzucić swoją "edukację zdrowotną"? Wiemy, kiedy podejmie decyzję [SONDA]
Polacy mogliby mieć tańszy prąd. Prezydencki projekt utknął w "zamrażarce"!