Sellin: Walka o fotel prezesa TVP rozegra się w trójkącie PO-PSL-SLD

Artykuł
telewizja republika

Rozstrzygnięcie w sprawie wyboru prezesa telewizji publicznej ma być jutro, ale nie mam wątpliwości, że to będzie to wybór polityczny. Rozegra się to w trójkącie PO, SLD i PSL – mówił w Telewizji Republika poseł PiS Jarosław Sellin.

Krytykując upolitycznienie TVP, Sellin nawiązał do kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. Zdaniem posła dysproporcja w czasie pokazywania kandydatów wyraźnie pokazała, komu służy telewizja publiczna.


CZYTAJ WIĘCEJ… Były przewodniczący KRRiT: W TVP Info Komorowski miał prawie sześć i pół godziny czasu antenowego, Duda – 22 minuty


– Dysproporcja w czasie antenowym między przegranym Bronisławem Komorowskim a zwycięzcą Andrzejem Dudą jest oszołamiająca. Mało tego, częściej pokazywani w czasie kampanii byli: Magdalena Ogórek, Adam Jarubas i Janusz Palikot. To pokazuje, czemu ta telewizja służyła, komu służyła – uznał. Sallin zauważył przy tym, że wynik wyborów świadczy o tym, że media społecznościowe i lokalne telewizji, którym udzielał wywiadów Andrzej Duda okazały się silniejsze.

Zdaniem Sellina oprócz upolitycznienia TVP ma jeszcze jeden poważny problem – zmierza w stronę komercjalizacji i zbliżenia do telewizji prywatnych, czego powodem jest zła kondycja finansowa.

– Ta władza zdewastowała abonament radiowo-telewizyjny, druga choroba po upolitycznieniu to komercjalizacja programu i zbliżenie do charakteru telewizji prywatnych. W tym układzie nie ma co marzyć o zmianie sytuacji mediów publicznych – zaznaczył.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dwa razy więcej Komorowskiego w mediach niż Dudy

Źródło: telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy