Sąd wydał wyrok na gwałciciela 13-miesięcznej dziewczynki. Oskarżony nie przyznaje się do winy

Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne.
PAP/Radek Pietruszka

Łukasz K. został skazany na 14 lat więzienia oraz uznany za winnego gwałtu na 13-miesięcznej córce sąsiadów w Szczecinku. Oskarżony otrzymał zakaz zbliżania się do ofiary, wykonywania zawodów z dziećmi. Mężczyzna ma także zapłacić na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 50 tys. zł. Sąd zwolnił go natomiast od uiszczenia kosztów sądowych. Wyrok Sądu Okręgowego w Koszalinie nie jest prawomocny. Z uwagi na drastyczność sprawy uzasadnienie wyroku jest niejawne.

11 września 2019 r. w godzinach popołudniowych do SOR szpitala w Szczecinku trafiła 13-miesięczna dziewczynka. Lekarz dyżurny po badaniu dziecka stwierdził, że wystąpiły obrażenia krocza, a rana mogła być wynikiem czynu zabronionego. Lekarze zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności. Została powiadomiona policja, która wdrożyła postępowanie.

Dziecko w tym dniu było pod opieką sąsiadów Łukasza i Kingi K. Kiedy kobieta opuściła na chwilę dom, jej mąż zgwałcił dziewczynkę.

Łukasz K. w śledztwie nie przyznał się do zarzucanego czynu, za którego popełnienie Kodeks karny dopuszcza karę od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

Sędzia Matejko nie zezwolił na ujawnienie uzasadnienia do wyroku. Proces, który rozpoczął się przed sądem 29 października 2020 r., toczył się z wyłączeniem jawności.

W śledztwie prokuratura sprawdzała też, czy mężczyzna  mógł dopuścić się przestępstw wobec dwojga swoich dzieci. Prok. Gąsiorowski 15 września 2020 r. poinformował, że ta teza się nie potwierdziła.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy