Ruszają szczepienia 16- i 17-latków. Ministerstwo Zdrowia opublikowało kwestionariusze

Artykuł
Punkt szczepień na Stadionie Legii w Warszawie
PAP/Leszek Szymański

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w niedzielę na stronie gov.pl oraz na Twitterze kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw Covid-19. Szef MZ Adam Niedzielski przypomniał, że od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia dla 16- i 17-latków.

Ministerstwo Zdrowia przypomniało na Twitterze, że już w niedzielę 16- i 17-latkowie mogą wspólnie z rodzicami wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw Covid-19.

Do wpisu na oficjalnym koncie MZ załączono kwestionariusz do pobrania. Dostępny jest także na rządowej stronie gov.pl.

Rejestracja od poniedziąłku

- Dziś udostępniamy kwestionariusz dla 16- i 17-latków, a od jutra będzie można zarejestrować się na szczepienie — przypomniał w kolejnym wpisie na Twitterze minister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zachęca do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna ustawowego. Wersja kwestionariusza dla osób niepełnoletnich zawiera uzupełnienie o taką zgodę. Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego formularza ze sobą, wypełni go w punkcie szczepień, ale wówczas osoba niepełnoletnia musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na szczepienie.

E-skierowania od 16. roku życia

E-skierowanie na szczepienie otrzymują osoby niepełnoletnie, które ukończą 16 lat w 2021 roku i starsze. Jak zapowiedział resort zdrowia, e-skierowania są wystawiane po fakcie ukończenia 16 lat, w odstępach tygodniowych.

Na szczepienie można rejestrować się telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy