Rodzice kupowali lajki. Nagroda była warta 20 zł

Artykuł
Fot. pixabay/tolmacho

Przedszkole w Górznie zorganizowało konkurs dla dzieci. Jego celem było m.in. propagowanie ekologicznych treści i możliwości wykorzystania surowców wtórnych. Przedszkolaki chętnie brały udział w konkursie. Jednak rodzice jednego z nich postanowili za wszelką cenę wygrać. Zdecydowali się na kupno lajków.

Niektórzy rodzice promowali dzieci na profilach swoich i najbliższych. Jednak byli też tacy, którzy robili wszystko, by ich dziecko zdobyło nagrodę. Rodzice jednego z przedszkolaków, jak się okazało, posunęli się za daleko. W pewnym momencie doszli do wniosku, że wygraną zapewni kupno lajków.

Przedszkole w Górznie poinformowało, że takie zachowanie jest niedopuszczalne. Konkurs został niezwłocznie przerwany.

- Wśród uczestników konkursu znaleźli się także tacy, którzy ponad dobrą zabawę i edukacyjny wymiar, posunęli się do konkursowej walki „nie fair” - poinformowało przedszkole.

- Dla nas zawsze najważniejsze jest dobro dzieci. Wszystkie działania naszej placówki mają na celu wspomaganie rozwoju przedszkolaków, rozwijanie ich kreatywności, naukę uczciwości i postępowania zgodnie z przyjętymi normami i zasadami - dodano.

Przedszkole zapewniło, że wszyscy uczestnicy konkursu dostaną nagrody oraz dyplomy.

- Mamy nadzieję, ze czas spędzony na wspólnym przygotowaniu stroju w domu, a potem prezentacja na czerwonym dywanie w przedszkolu, na długo pozostaną w pamięci naszych wspaniałych dzieci, jako pozytywne wydarzenie, a wszystko złe, co wokół konkursu się pojawiło, je ominie. Chcemy bowiem, aby wzrastały i rozwijały się one w życzliwej, pełnej zaufania i czystej radości atmosferze - zapewniło przedszkole.

Źródło: facebook/

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy